Konferencje, kongresy, szkolenia USG, kursy - spotmed

Konferencje, kongresy, szkolenia USG, kursy

Obejrzyj relacje z najciekawszych wydarzeń w których braliśmy udział. Zapraszamy!

Nowa Ginekologia – 04.03.2023 – Warszawa

4 marca 2023 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach 18 edycji Nowej Ginekologii 2023. W trakcie konferencji, ponad 300 uczestników miało okazję wysłuchać wiele ciekawych prelekcji, prowadzonych przez wybitnych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa.

Wśród wielu istotnych kwestii poruszanych w trakcie wykładów, doc. dr hab. Sławomir Woźniak omówił temat błędów w interpretacji USG położniczo-ginekologicznego. Obrazy prezentowane w trakcie wykładu Pana Docenta, zostały wykonane na Alpinion XCUBE 90 – naszym flagowym modelu.

Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji spotkać się z nami w Warszawie, zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach -> REJESTRACJA

 

Kongres Akademii po Dyplomie Ginekologia 21-22.10. 2022 Jachranka

W dniach 21-22.10.2022 uczestniczyliśmy w Kongresie Akademii po Dyplomie Ginekologia, który odbył się w Jachrance pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med.Włodzimierza Baranowskiego.

W wydarzeniu tym uczestniczyliśmy w charakterze wystawcy i zaprezentowaliśmy najnowsze ultrasonografy linii X-CUBE. Odwiedzający mogli obejrzeć między innymi: X-CUBE 90 – model Alpiniona kalsy premiu dedykowany do zastosowań klinicznych oraz inne modele linii X-CUBE.

 

Intensywny Kurs USG w Położnictwie i Ginekologii z oceną zmian w przypadkach zgodnie z zasadami IOTA | PISZ

W dniach 25-29.09.2022 uczestniczyliśmy w Intensywnym Kursie USG w Położnictwie i Ginekologii z Oceną Zmian w Przypadkach Zgodnie z zasadami IOTA. Kurs odbył się w Mazurskiej Szkole Ultrasonografii w w Piszu pod kierownictwem naukowym Doktora Tomasza Roszkowskiego.

Wśród wykładowców znalazły się takie osobistości jak: dr Tomasz Roszkowski, dr n. med. Jerzy Garwoliński, dr n. med. Julia Bijok, dr n. med. Diana Massalska prof CMKP, dr A. Dudel-Masalska

Szkolenie odbyło się na ultrasonografach Alpinion linii X-CUBE

 

NefroPOCUS – praktyczny kurs ultrasonografii w CMPK

27.09 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kursie organizowanym w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim.

Kurs zorganizowany przez dr n. med. Annę Adamską-Wełnicką, odbywał sie na dostarczaonych przez nas ultrasongrafach Alpinion.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 

Alpinion podczas 43. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

W dniach 22-24 września 2022 mieliśmy przyjemność zaprezentować ultrasonografy Alpinion podczas w 43. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Ultrasonografy Alpinion zaskakiwały pozytywnie wszystkich, którzy mieli okazje sprawdzić obrazowania na nowych, unikalnych głowicach Single Crystal.

Seria ultrasonografów Alpinion XCUBE wyposażona została w:

 • nowe unikalne głowice liniowe Single Crystal o zakresie od 3 do 19 MHz
 • tryb wizualizacji mikroprzepływów
 • zestawy automatycznych pomiarów
 • elastografię Shear Wave
 • i wiele innych rozwiązań.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do kontaktu – www.spotmed.pl

W podsumowaniu zapraszamy o obejrzenia naszej fotorelacji.

Alpinion podczas międzynarodowego kongresu ESVS | 20-23.09.2022 Rzym

W dniach 20-23 września 2022 dostarczyliśmy ultrasonografy Alpinion na kongres ESVS (European Society of Vascular Surgery) w Rzymie.

Ultrasonografy Alpinion, na co dzień wykorzystywane podczas warsztatów ultrasonograficznych, zdobyły uznanie wśród prowadzących oraz uczestników.

Na szczególną uwagę zasługuje najnowsza seria ultrasonografów XCUBE, które wyposażyliśmy w unikalne głowice liniowe Single Crystal.

Dziękujemy Panu dr n. med. Adamowi Zielińskiemu Członkowi Rady Naukowej Akademii Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS Academy). Pan Doktor jest również Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i na co dzień pracuje na ultrasonografach firmy Alpinion.

Ultrasonografy Alpinion coraz częściej wybierane są do pracowni chirurgii naczyniowej, a we wrześniu 2022 wyposażyliśmy Odział Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Bielańskim. Korzystając z okazji zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami firmy Alpinion – www.spotmed.pl.

W podsumowaniu dziękujemy uczestnikom i organizatorom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Ultrasonografy Alpinion | Tips & Tricks w USG piersi

W dniach 16-17 września 2022 dostarczyliśmy ultrasonografy Alpinion Medical Systems i mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jednym ze spotkań eksperckich „Tips & Tricks w USG piersi” pod kierownictwem:

 • dr Pawła Guzika,
 • dr Krzysztofa Koziełka,
 • dr Marcina Śniadeckiego.

Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych wykładów oraz uczestniczyć w warsztatach ultrasonograficznych. Dostarczyliśmy na nie najnowszy, flagowy ultrasonograf marki Alpinion Medical Systems – XCUBE 90

Było nam szczególnie miło, ponieważ Pan Doktor Paweł Guzik na co dzień wykorzystuje ultrasonografy Alpinion Medical Systems.

W podsumowaniu zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia oraz śledzenia strony Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Dziękujemy za zaproszenie Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom.

Do zobaczenia na kolejnej konferencji i zapoznania się z opiniami o naszych ultrasonografach -> opinie i referencje 

 

 

Konferencja „Radiologia w neonatologii” | 16-17.09.2022 Gdańsk

W dniach 16-17 września 2022 dostarczyliśmy ultrasonografy Alpinion i mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji „Radiologia w neonatologii”. Przewodniczyli Kierownicy Naukowi

doc. dr hab. n. med. Renata Bokiniec – Kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka WUM,

oraz

dr n. med. Michał Brzewski – Kierownik Zakładu Radiologii Pediatrycznej WUM.

Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych wykładów oraz uczestniczyć w warsztatach ultrasonograficznych, na które dostarczyliśmy ultrasonografy marki Alpinion Medical Systems.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze modele Alpinion z serii XCUBE wyposażone w nowe głowice SingleCrystal.

Było nam szczególnie miło z uwagi na fakt, że Pan Doktor na co dzień wykorzystuje ultrasonograf marki Alpinion, a do zapoznania się z opinią zapraszamy pod adresem: Opinie i referencje | SpotMed

W podsumowaniu zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia oraz śledzenia strony Polskiego Towarzystwa Radiologicznego .

Dziękujemy za zaproszenie Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom.

Do zobaczenia na kolejnej konferencji.

 

6 Dzień Osteopaty „Granice osteopatii”

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym niezwykle interesującym wydarzeniu.

Data: 18 września

Miejsce: Warszawa, ul. Okopowa 59. Budynek Vizja Park

Szczegółowe informacje na stronie organizatora.

Diagnostyka Narządu Ruchu – kurs podstawowy

W dniach 11-13 06 2021 odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń Diagnostyka Narządu Ruchu

Szkolenie realizowane w ramach projektu edukacyjnego Orto-Forum, dzięki współpracy Sutherland Medical Center (SMC) oraz SpotMed (Dystrybutor Alpinion)

Pierwsze szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy chwalili formę szkolenia, którego naczelną maksymą było „minimum teorii, maksimum praktyki i ćwiczeń”. Uczestnicy mieli okazję pracować na 6 stanowiskach (ultrasonografy Alpinion), wspierani przez prowadzącego kurs doktora Piotra Godka.

Prowadzenie: Dr n med. Piotr Godek (SMC)

Asysta: Wojciech Ruciński (SMC)

Wsparcie sprzętowe: Maciej Jabłoński (SpotMed)

 

Dr n med. Piotr Godek (SMC) –  lekarz ortopeda od ponad 25 lat zajmujący się diagnostyką USG narządu ruchu w codziennej praktyce klinicznej, instruktor na wielu kursach diagnostycznych i interwencyjnych.

Wojciech Ruciński – fizjoterapeuta, od ponad 10 lat zajmujący się wykorzystaniem USG w praktyce rehabilitacyjnej, instruktor na kursach USG i Sonofeedback dla fizjoterapeutów i osteopatów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia i na kolejne szkolenia z cyklu => więcej

 

 

XIV Warszawskie Dni Ultrasonograficzne | 18-19.05.2018 | Warszawa

W Maju tego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w charakterze głównego sponsora w XIV Warszawskich Dniach Ultrasonograficznych. Tematem 14 edycji Warszawskich Dni USG była Diagnostyka i terapia w Ginekologii.

Bardzo ważnym elementem spotkań z cyklu WDU jest wymiana doświadczeń, cześć praktyczna i pokazowa. Cieszymy się, że ultrasonografy Alpinion, które mamy przyjemność dystrybuować w Polsce doskonale sprawdziły się w tej części konferencji.

Za to imponujące wydarzenie dziękujemy Profesorowi Romualdowi Dębskiemu – kierownikowi naukowemu WDU, a także gronu doskonałych wykładowców i diagnostów wśród których znalazły się takie znakomitości, jak:

 • Prof. dr hab. n.med. Artur Czekierdowski
 • Prof. dr hab. n.med. Jan Kotarski
 • Prof. dr hab. n.med. Tomasz Paszkowski
 • Prof. dr hab. n.med. Lech Pawelczyk
 • Prof. dr hab. n.med. Tomasz Pertyński
 • Prof. dr hab. n.med. Marek Pietryga
 • Prof. dr hab. n.med. Violetta Skrzypulec-Plinta
 • Prof. dr hab. n.med. Robert Spaczyński
 • Dr hab. n.med. Sławomir Woźniak
 • Dr n.med. Piotr Czuczwar
 • Dr n.med. Marzena Dębska
 • Dr n.med. Jakub Rzepka

Ginekologia i położnictwo | 24-25 listopad 2017 | Kraków

Niezwykle ciekawa tematyka wykładów, tysiące uczestników, setki rozmów handlowych, dziesiątki zaplanowanych prezentacji i przede wszystkim premiera naszego najnowszego ultrasonografu Alpinion ECUBE 8.

Wszystkim Państwu dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska, a zwycięzcom w naszym konkursie oraz nowym właścicielom ultrasonografów Alpinion GRATULUJEMY

2016-10 Fotorelacja z Warsztatów ultrasonograficznych z prof. Dębskim

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z warsztatów, podczas których zaprezentowaliśmy ultrasonograf Alpinion E-CUBE 11.

Zapisz

Zapisz

2017-03 Fotorelacja z kolejnych warsztatów z prof. Romualdem Dębskim

W dniach 10 – 11 marca 2017 mieliśmy przyjemność gościć Państwa na praktycznym intensywnym kursie „Jak unikać błędów w ultrasonografii ginekologiczno położniczej ?”

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Życzymy sukcesów w codziennej diagnostyce ultrasonograficznej.

SpotMed

 

 

Zapisz

2016-04 Fotorelacja z kursu USG z Doktorem Pobożym

2 kwietnia 2016 mieliśmy przyjemność gościć Państwa na praktycznym intensywnym kursie „Ultrasonografia układu mięśniowo-szkieletowego – zabiegi pod kontrolą USG (iniekcje, punkcje, usuwanie zwapnień)”

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Życzymy sukcesów w codziennej diagnostyce ultrasonograficznej.

SpotMed

 

2017-03 Alpinion podczas ECR 2017

Alpinion obecny na kongresie radiologicznym ECR 2017

2016-10 – Warsztaty ultrasonograficzne z profesorem Dębskim

Niezwykle interesujące spotkanie – premiera ultrasonografu Alpinion E-CUBE 11. Dwa dni praktycznych zajęć z najwybitniejszymi specjalistami: Panem Prof. Romuladem Dębskim, Panią Doktor Marzeną Debską, Panem Dr Jerzym Garwolińskim oraz Panem Dr Piotrem Kretowiczem.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję. Wszystkim serdecznie dziękujemy

2016-10 Akademia USG Wrocław

8 stanowisk wyposażonych w ultrasonografy Alpinion ECUBE 11, 70 uczestników, wybitni prowadzący, dwa dni praktycznych zajęć odbyły się 28-29.10 we Wrocławiu

2016-09 – ISUOG Rzym

Na tegorocznym kongresie w Rzymie Pan Profesor Włodzimierz Baranowski wraz z Panem Dr Radosławem Maksymem zaprezentowali wyniki badania przy wykorzystaniu unikalnego systemu do leczenia mięśniaków macicy metodą HIFU – Alpinion Alpius 900. Prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników.

2016-10 – Nasza Ginekologia Warszawa

Nowy model Alpinion ECUBE 11 (zaprojektowany dla ginekologii i położnictwa) wzbudził zainteresowanie wielu uczestników tegorocznego spotkania z prof. Dębskim.

Zwycięzcom naszego konkursu serdecznie gratulujemy

2016-09 – Zjazd Ortopedyczny Lublin

W dniach 22-24 września 2016 mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem podczas XLI Zjazdu PTOiTR w Lublinie.

Gratulujemy nowym Właścicielom ultrasonografów ALPINION. To najlepszy wybór w zakresie badań układu mięśniowo szkieletowego. Wielu z Państwa miało okazje przekonać się o wysokiej rozdzielczości obrazów otrzymywanych na aparat ALPINION podczas warsztatów.

2016-09 XIII Zjazd PTU w Łodzi

W dniach 15 – 17 września 2016 spotkaliśmy się z Państwem podczas XIII Naukowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wszystkim Państwu za odwiedzenie naszego stoiska.

2016-09 Międzynarodowa Konferencja Ortopedyczno Radiologiczna

W dnia 01-03 września 2016 mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem na Międzynarodowej Konferencji Ortopedyczno Radiologicznej. Badanie na żywo na aparacie Alpinion ECUBE 15 przeprowadzone przez Pana Profesora Carlo Martinoli z Włoch przykuło uwagę wszystkich uczestników. Ultrasonografy Alpinion, a zwłaszcza 256 elementowe głowice liniowe o zakresach do 17 MHz zaskoczyły pozytywnie lekarzy, którzy do tej pory nie spotkali się z marką Alpinion.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku, a szanownym organizatorom za zaproszenie. Do zobaczenia na konferencji w Lublinie.

2016-09 XXI Zjazd PTE w Katowicach

W dniach 15-17 września 2016 roku mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem w Katowicach podczas XXI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Państwa uwagę zwrócił doskonały obraz na naszych 60 mm głowicach liniowych.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom.

2016-06 41 Zjazd PLTR w Krakowie

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a Państwu za odwiedziny naszego stoiska. Wszystkim, którzy stali się właścicielami Alpiniona podczas zjazdu w Krakowie GRATULUJEMY. Największe uznanie Państwa zdobył nasz flagowy model ECUBE 15 EX z głowicami 256 elementowymi

2016-05 Akademia USG Bydgoszcz

Na warsztatach poprowadzonych przez Pana Dr Jerzego Garwolińskiego oraz Panią Dr Julię Bijok ze Szpitala Klinicznego im. W. Orłowskiego w Warszawie

2016-05 Kongres pod kierownictwem prof. T. Rechbergera

Wszystkim dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska w Lublinie podczas konferencji w dniach 19-20 maj 2016 i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

2016-04 Zabiegi pod kontrolą USG

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów pod kierownictwem Pana Doktora Tomasza Pobożego

2015-11 SpotMed na Kongresie MP Ginekologia 2015

W listopadzie bieżącego roku uczestniczyliśmy, jako wystawca w XII Krajowej Konferencji Szkoleniowej – Ginekologia i położnictwo 2015 organizowanym jak co roku przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna. Ultrasonografy Alpinion cieszyły się dużym zainteresowaniem a wielu Lekarzy podczas tego wydarzenia podpisało z nami umowy i stało się posiadaczami nowych USG Alpinion.

Wszystkim, serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

2015-11 Alpinion na Międzynarodowych Targach Medica

Zapraszamy do obejrzenia stoiska, jakie przygotował Alpinion na targach Medica. Nasz partner z Korei zaprezentował na nim nie tylko najnowsze ultrasonografy ale także unikalny system do HIFU do terapii mięśniaków macicy.

2015-05 SpotMed wspiera Stowarzyszeniem Chorych na Hashimoto

Stowarzyszenie Chorych na Hashimoto wspieramy poprzez udział w większości wydarzeń w których uczestniczy Towarzystwo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

2015-05 SpotMed na kongresie PerfectVet

Uczestniczyliśmy w konferencji weterynaryjnej Perfect Vet

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

2015-05 SpotMed na targach Mother and Baby

W Maju uczestniczyliśmy w targach Mother and Baby, które odbyły się we Wrocławiu. Targi, jak wiele tego typu inicjatyw wspieraliśmy sprzętowo.

2015-09 Kongres PTG w Łodzi

serdecznie dziękujemy za wizytę na naszym stoisku podczas kongresu Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w dniach 03 – 05 września 2015 roku.
Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się w tych dniach na zakup ultrasonografu firmy Alpinion.
Było nam niezmiernie miło słysząc wszystkie wyrazy uznania na temat ultrasonografów ECUBE firmy Alpinion oraz pierwszego na świecie systemu Alpinion HIFU pod kontrolą USG do terapii mięśniaków macicy.

Szczególne zainteresowanie wzbudził model Alpinion ECUBE 15 EX wyposażony w

 • głowicę endowaginalną o kącie obrazowania 230 stopni i 256 elementach
 • głowice SingleCrystal
 • Elastografie
 • Auto NT

Uwagę czołowych opinion leaderów przyciągnął system Alpinion HIFU do leczenia mięśniaków macicy pod kontrolą USG.

 • kompaktowe wymiary
 • nie wymaga instalacji Rezonansu Magnetycznego
 • krótki czas trwania procedury ok. 1 godz.
 • bezpieczny
 • precyzyjny

W czasie kongresu wylosowaliśmy wśród uczestników nowego iPada Air, a zwyciężczyni GRATULUJEMY:

2015-10 Kongres PTK we Wrocławiu

W dniach 3-4 października uczestniczyliśmy w Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dystrybuowane przez nas ultrasonografy (echokardiografy) Alpinion wzbudziły ogromne zainteresowanie kardiologów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

2015-03 Alpinion na ECR

Na tegorocznym ECR Alpinion zaprezentował bardzo interesujące stoisko. Pokazano na nim nie tylko ultrasonografy Alpinion ale także najnowszy system HIFU (FUS) działający pod kontrolą USG.

2015-04 SpotMed podczas Akcji Charytatywnej

Wspierając akcję charytatywną Profilaktyka jest OK ! organizowaną przez Fundację Iskierka dostarczyliśmy ultrasonografy firmy Alpinion Medical Systems.

Od 8 do 10 kwietnia, przez trzy dni (w g. od. 8.30 do 17.30) ponad 150 dzieci będzie miała przeprowadzone badanie USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości.

Badanie prowadzą doświadczeni lekarze diagności z Katedry i Zakładu Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki przy współpracy ze specjalistami z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którzy zgodzili się na bezpłatny udział w akcji.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na stronie Fundacji, a wkrótce opublikujemy zdjęcia z tego wydarzenia:

PROFILAKTYKA jest OK!

2015-03 konferencja w Bydgoszczy

W dniach 28- 29 marca 2015 mieliśmy przyjemność współorganizować warsztaty ultrasonograficzne w ramach IV Ogólnopolskiej  Konferencji Studenckich Ginekologicznych Kół Naukowych w Bydgoszczy – „RAK JAJNIKA WYZWANIEM WSPÓŁCZESNEJ GINEKOLOGII ONKOLOGICZNEJ”.

Na 4 stanowiskach z najnowszymi aparatami do badań położniczych 2D i 3D marki Alpinion każdy z uczestników mógł potrenować badania na pacjentkach na różnych etapach ciąży. Zarówno uczestnicy, lekarze prowadzący jak i prelegenci byli pod wrażeniem jakości obrazowania aparatów E-Cube 7, E-Cube 9 i E-Cube 15.

 

 

W trakcie konferencji zaprezentowaliśmy również po raz pierwszy unikalne przenośne aparaty USG Sonoscaner U-Lite w formie tabletów. Zainteresowanie tym produktem było wyjątkowe, a jakość obrazowania tak kompaktowego systemu przerosła wszelkie oczekiwania.

Dziękujemy również prelegentom za ciekawe i pouczające wykłady, a w szczególności  organizatorom: prof. dr hab. n. med. Markowi Grabcowi i dr n. med. Maciejowi W. Sosze.

Oficjalna strona konferencji: http://www.rakjajnika.cm.umk.pl/

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej konferencji:

2014-11 Alpinion na Targach Medica

Zapraszamy do obejrzenia stoiska, jakie przygotował Alpinion na targach Medica:

PTG 2018