Unikalne głowice Single Crystal - spotmed

Unikalne głowice Single Crystal

Single Crystal to unikalna technologia produkcji kryształów sond ultrasonograficznych, która pozwala uzyskać niespotykaną dotąd jakość otrzymywanych obrazów. W głowicach Single Crystal tradycyjna ceramika PZT została zastąpiona uporządkowaną strukturą monokrystaliczną.  Alpinion stosuje technologię Sinlge Crystal we wszystkich swoich ultrasonografach i jest producentem pierwszej na świecie głowicy wolumetrycznej wykonanej z użyciem tej superczułej ceramiki.


W rezultacie otrzymywane obrazy charakteryzują się wyższą jednorodnością w całym zakresie głębokości obrazowania, większą głębokością obrazowania, wyższą czułością oraz wyższym kontrastem. W konsekwencji gwarantuje to pewność i szybkość diagnozy.

Jakość obrazu ultrasonograficznego to składowa trzech zasadniczych elementów ultrasonografu:

Producenci ultrasonografów od pewnego czasu skupiają się głównie na dwóch ostatnich parametrach i można uznać, że rozwój technologii na tym polu jest mniej więcej równy. Różnice w konstrukcji głowic pojawiają się dopiero teraz…

W konstrukcji ultrasonograficznych głowic medycznych od wielu lat używa się materiału piezoelektrycznego – ceramiki cyrkonowej PTZ lub jej kompozytów. Rewolucja nastąpiła całkiem niedawno.

Kryształy PTZ stosowane standardowo charakteryzują się strukturą nieuporządkowaną, podczas gdy w sondach z technologią Single Crystal, których producentem jest Alpinion, poukładane są równomiernie tworząc jednolitą strukturę. Ma to ogromny wpływ na:
czułość odbioru sygnałów
„dokładność odtwarzania kształtu sygnałów, czyli na szerokość pasma przenoszenia.

Przekłada się to wprost na najwyższą jakość obrazu w tym:

Alpinion jest pierwszym producentem, który opracował wolumetryczną głowicę do obrazowania w trybie 3D/4D w technologii Single Crystal na świecie.
 
Głowice  Single Crystal firmy Alpinion charakteryzują się:

Zapisz