HIFU w ofercie Alpiniona - spotmed

HIFU w ofercie Alpiniona

Technologia HIFU – Co to jest?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to jedna z najnowocześniejszych metoda leczenia zmian nowotworowych. Polega ona na precyzyjnej koncentracji fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości na ognisku nowotworowym. Ta skoncentrowana energia ultradźwięków powoduję zwiększenie temperatury i tym samym zniszczenie tkanek zaatakowanych przez nowotwór dzięki ablacji.

W tym momencie systemy HIFU wykorzystywane są najczęściej do leczenia nowotworów prostaty oraz mięśniaków macicy.
Na rynku dostępne są dwa podstawowe typy systemów HIFU:
HIFU działające pod kontrolą MRI (rezonansu magnetycznego)
HIFU działające pod kontrolą USG

Dlaczego warto stosować i rozwijać HIFU?

Najważniejszą cecha HIFU jest fakt, że metoda ta jest praktycznie nieinwazyjna. Oznacza to, że nie wywiera ona wpływu na zdrowe tkanki otaczające zmianę poddaną działaniu HIFU. Także z tego powodu możliwe jest powtórzenie zabiegu.
HIFU firmy Alpionion działa pod kontrolą USG. Ten typ systemu, nie dość, że jest zdecydowanie mniejszy i tańszy (także w eksploatacji oraz przystosowaniu pomiesczeń) od systemów działających pod kontrola MRI to jeszcze umożliwia monitorowanie efektów zabiegu w czasie rzeczywistym – podczas jego wykonywania.

HIFU firmy ALPINION
Alpinion to firma ultrasonograficzna, której głównym hasłem jest „Profesionalls in Ultrasound”. Dlatego już od roku 2007 firma gra główną rolę w programie rozwojowym Rządu koreańskiego, którego celem jest rozwinięcie technologii HIFU w leczeniu nowotworów. Dzięki temu, Alpinion rozwija zarówno technologię związana z diagnostycznym, jak i terapeutycznym wykorzystaniem ultradźwięków.
Efektem pracy inżynierów i lekarzy z firmy Alpinion był najpierw system VIFU 2000, czyli przed-kliniczne HIFU wykorzystywane do testów i badań nad lekami, ablacją zmian nowotworowych oraz leczeniem raka u zwierząt.
Dzięki latom badań Alpinion opracował w pełni sprawny i doskonale działający system HIFU o nazwie handlowej Alpius 900, który po szeregu bardzo wocnych badań klinicznych został właśnie wprowadzony na rynek koreański.

Dowiedź się więcej o najnowszym systemie HIFU Alpinion.

Zapisz

Zapisz